Kaishaku

Strona domowa klanu Kaishaku


#16 2011-01-26 15:36:02

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Plan następnych raidów.

Kighte napisał:

ukasz123 napisał:

im lepszy będziemy mieć sprzęt podczas rajdu, tym łatwiej nam powinno iść.

No z tym sie bez dwoch zdan zgodze
Mi chodzilo jednak o to, ze zebranie 5osob (tank, heal, 3xdps) na HC w naszej gildii graniczy niemal z cudem. Kaishaku nie jest w stanie spontanicznie zebrac takiego teamu na hc, by tylko miedzy soba rollowac sprzet ktory pada.

Zeby doprowadzic moj sprzet do poziomu o jakim mowi Neyokka brakuje mi zapewne tego czasu, ktory "stracilam" w Polsce. Uwazam jednak, ze jesli mamy choc troche sprzetu z hc, to powinnismy zaczac chociaz PROBOWAC. Im wczesniej zaczniemy, tym szybciej oswoimy sie z bossem.

Trochę nie do końca się zgodzę. Na chwilę obecna mamy :
- 2 tanków -> Langorn oraz Uki (tanków może i mało ale ja podbijam paladyna, cher probował tankować a morbus już kuje nową zbroję hehe)
- 4 healerów -> Neyokka, Skwaru, Brizza oraz Byaku (który woli PVP bo PVE jest dla pedałów ale randoma zrobi - cytat)

Do tego masa dpsu. Z mojej obserwacji mało osób się pisze na wypady na HC. Wyżej wymienione osoby są bardzo często online. Może nie 24h/7 ale ostatnie powiedzmy 5 dni na 100% można było złożyć takie zestawienie. A zestawienie nasz healer + jakiś dps to i tak duża szansa na dobry drop.

Ostatnio edytowany przez MomoTheKiller (2011-01-26 15:38:32)


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#17 2011-01-26 15:46:01

Uki

Moderator

Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 161

Re: Plan następnych raidów.

Ja zazwyczaj jak jestme on-line w wow to miedzy 19-22. I zgadzam sie z Kajtkiem ze ceizko zebrac grupe. Mysle ze tankuje na tyle dobrze ze na HC Cata nie mam problemów z trzymaniem agro i biciem mobow ale wkurza mnie lazanie z pugiem bo zawsze sie debile trafia.

Przyklad niedawno z Cher robilismy HC szlo zajebiscie dobrze do pierwszego wipe bodajrze na 2 bosie potem trcohe pugu pouciekalo przyszli nowi i zero ogarniania taktyki czy tez sluchania co sie pisze. Musialem jako tank trzymac bosa i latac po calej planszy za adami ktore nie maja agro i je bic bo dps nie mogl zrozumiec ze trzeb te 2 ady ubic jak najszybciej. I nnym razem healer zapomina leczyc wiec HC z pugiem to tragedia owszem co jakis czas sie trafi fajna grupa ale to rzadkosc.

Ja aktualnie czekam tylko na chos orby i bede miec 60-70% sprzetu tankierskiego 359


http://g.bf3stats.com/pc/8qvoeQVH/Ukijeden.png
http://www.bar.mirtankov.net/userbars/b1837226d1edfb6346015bcee2ea2980.png

Offline

 

#18 2011-01-26 16:37:01

Skwaru

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 146

Re: Plan następnych raidów.

Na wstępie powiem tak Nex widzę pełna inwigilacja ^^  Niestety źle mi się kojarzy takie przeglądanie w Armory ^^
Na początku każdy musi Sobie zadać jedno zajebiście ważne pytanie " Czy chcemy raidować dla wow-progress.com czy dla miłego spędzenia czasu?
Raidy typu Naxx,Icc,Uld dają jedna niepowtarzalną rzecz zgranie i poznawanie Siebie nawzajem jeżeli chodzi o to co robimy na raidach. A jest to wazne bo potem na progresowych wypadach idzie sie w zupelnei innej atmosferze  Ja w poprzedniej guildi w Wotlku na poczatku  robilem TBC hc bo ktos tam repe potrzebował  czy cos i w 5 osob sie szło smiechy hihy i całusy itp. itd a raidować tak na powaznie zaczelismy  chyba po roku od Wotlk realese i tak doszlismy do top 15 na servie jezeli chodzi o raidy... a tu Cata niecałe 2 miesiące dopiero ma wiec cierpliwości...
Organizujmy wypady,raidy,hc-ki poznawajmy się zgrywajmy
Tak jak Momo napisał ja jestem dość czesto on-line i zawsze przez zapisaniem pytam czy ktos na random hc idzie ? A ze wzgledu ze nie mam tu heirloomow bo idiotycznei wszystkie zostawilem na magu hc-ki z checia moge robic aby nabijać JP
Co do całości tamatu Ja tam moge pojść wszedzię  Jak byśmy mieli isc coś w Cata robić to tu bym potrzebowal 10 minut wcześniej wiedziec  bo flaski,jedzenie,potiony itp

Offline

 

#19 2011-01-26 20:34:26

Hermick

Zaginiony w Akcji

Call me!
Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 29

Re: Plan następnych raidów.

Skwaru mnie nieco ubiegł; w wielu miejscach chciałem napisać to co on. No cóż, dodam do tego kilka innych spostrzeżeń.

1. Grupa.
Nie wydaje mi się, żeby zebranie 5 osób było problemem, szczególnie, że udało nam się umówić na rajd w większym gronie. Oczywistym jest, że z łapanki jest ciężko - tu chyba nie ma osób na tyle naiwnych, żeby sądzić, że w cudowny sposób nagle spontanicznie zaloguje się 5 osób z gildii, każda z jednym marzeniem: HC, TERAZ! Każdy z nas wie z autopsji, że się loguje z różnych powodów, dla różnych celów; WoW ma to do siebie, że daje masę możliwości i czasem człowiek (elf czy inny goblin) wchodzi tylko po to, by obić twarz kilku gnomom na BG. Nie chciałbym po prostu, żeby gra przestała być dla mnie zabawą, a stała się obowiązkiem bliskim "pracy" nawet bez cudzysłowów.
Dlatego zamiast walczyć z wiatrakami, proponuję rozwiązanie takie: umawiajmy się na HC tak, jak na rajdy, planujmy w kalendarzu. Jak pisał Skwaru - cierpliwości, przyjdzie czas na rajdy. A jeśli oprócz tego uda się spontaniczne poza terminem zorganizować wyjście gildiowe z łapanki? No, to tym lepiej.

2. Zapraszanie.
Tu tylko krótka uwaga - wielokrotnie byłem online na Hermicku, kiedy zalogowało się kilka osób i po minucie były już na hc. Owszem, jak wyżej napisałem nie zawsze ma się ochotę lub czas akurat pójść. Ale czasem po prostu nikt się nie pyta na gildiowym... nie wiem, mam sobie zmakrować "idziecie na hc? moge z wami?" i spamować co minutę?

3. Pokora a znajomość taktyk.
Dotyczy każdego z nas. Wiem, czasem korci, by się zaśmiać: "Ty noobie" (pomijam oczywiście w żartach, które bardzo cenię i sam uskuteczniam ). Sam wiele rzeczy pozapominałem (choć np. jeśli chodzi o Naxx, które kiedyś z lubością odkrywałem, nie jest tak najgorzej), więc rozumiem, że można czegoś nie pamiętać. Z tym że moim zdaniem dla dobra ogółu i oszczędzenia im czasu i hałasu w słuchawkach warto powiedzieć uczciwie: "Nie wiem, nie pamiętam. Ktoś wie? To tłumacz. Nie? To sekundę, doczytam" zamiast się silić. A reszta może teraz trajkotać o mobich zadach
Uwaga powyższa tyczy się bardziej wypadów dla zabawy. Inną opcją jest znana skądinąd funkcja lidera, który jest zmienny (jak, to do ustalenia: rotacyjnie lub wedle wolnego czasu przed zaplanowanym wypadem), który ma być obryty z bossów. Zaznaczam tutaj, że nie koniecznie musi to oznaczać, że zna na pamięć - ot, wystarczy, że ma przed sobą notatki, które kojarzy. Mówię serio - miałem np. rozpiskę z bossami w Violet Hold - sprawdzała się znakomicie przez pierwsze wypady do lochu, nigdy mnie nic nie zaskoczyło, choćby dzięki czerwonemu napisowi KITE'UJ PO BALKONIE! przy Xevozzie

4. Rajdy.
Jestem jak najbardziej za tym, byśmy chodzili zarówno na rajdy 80lvl jak i te 85 (w przyszłości). Jest mi kompletnie wszystko jedno na co, z tym że nie chciałbym przy grze spędzać zbyt dużo czasu (dla mnie od 2,5-3 godzin wzwyż to już jest dużo). Te stare w większości pykniemy w tym czasie; większość nawet poniżej godziny. Chodzi mi bardziej o nowe - jeśli schodziłoby nam długo, to wolałbym dzielić na etapy dwu- dwuipółgodzinne. Jeśli chodzi o plan na najbliższy czas, to pójdę na cokolwiek - tą postacią nie rajdowałem wiele.

Tyle uwag. Grajmy coś!


http://i.imgur.com/mclAG.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kszoryultras.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl www.pokemon-hodowla.pun.pl www.lrrp.pun.pl www.hautecouture.pun.pl