#1 2011-01-26 08:45:09

 Nex

Zaginiony w Akcji

2648215
Skąd: Tromsø
Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 80

Plan następnych raidów.

W związku z wczorayjszymi rozmowami dotyczącymi następnych planów na raidy obiecałem założyć temat, w którym wszyscy raidowicze powinni się wypowiedzieć. Tak czy inaczej dziś późnym wieczorem założe event w zależności od tego, co zdecydujemy. Nie zakładam sondy, ponieważ wolałbym poznać zdanie ludzi w formie pisanej, a nie punkcika na liscie.

Plan raidowania na najblizszy piatek i wtorek był następujący: w piątek Ulduar, we wtorek któryś ze smoków (Onyxia, Sartharion 3D, Halion). W następny piatek, zależnie od decyzji, albo inny raid classic/tbc albo początek cataclysmu i tak dalej.

Z opowieści Momcia, oraz zgodnie z tym, co powiedział Skwaru, powinniśmy dać rade pierwszemu bossowi w Twilight Bastion oraz Tol Barad (o ile akurat będziemy je mieli). Wybór zatem jest pomiędzy zaczęciem Cata, Ulduarem a smokami, na dobrą sprawę. Demokratycznie, pójdziemy na to, za czym wypowie się większość osób.

Mam też kilka uwag do wczorajszego raidu, jeśli mogę:

- Nie może być tak, że przychodzimy na raidy nie zapoznając się z taktyką na wszystkich/większość planowanych bossow. Owszem, chętnie przypomne, ale prościej mi bazować na jakiejś wiedzy. Jeżeli wszyscy wiedzą co robi boss, każdemu może wpaść do głowy dobry pomysł co usprawni cały raid. Tak, rozumiem, wczoraj było Naxxramas i sam nie wiedziałem dokładnie które umiejętności sa odpalane po czasie, a które na procencie HP, ale jeżeli będziemy raidować Ulduar, to przydałoby się gdyby wszyscy znali taktyke na Mimirona. Eventy są najczęsciej zakładane kilka dni wcześniej, a taktyka to nie więcej jak strona A5 tekstu. Na pewno znajdzie się czas i na to.

- Nie może być tak, że nawet jak coś idzie źle to ktokolwiek, nawet w powietrze, jest wyzywany od idiotów. Bo to takie proste i robiliśmy to tyle razy. Otóż nie, wystarczyło spojrzeć na wowarmory żeby zobaczyć, że przed raidem więcej niż 2 razy ostatniego bossa Construct Quarter, Thaddiusa, bił tylko i wyłącznie Skwaru(9 razy). Tak, sprawdziłem też alty.
Znowu, rozumiem, ze to był w pewnym sensie fun run, po tym jak okazało się, że nie da sie juz zdobyć the Undying, ale to nie powinno być wytłumaczeniem. Jeżeli zaczniemy raidowac Cata to *będziemy* wipować jak głupi i będziemy potrzebowali anielskiej cierpliwości każdej osoby z raidu. Nie może być mowy o wyzywaniu. Ot co.


http://img188.imageshack.us/img188/3889/jointhehorde.jpg

Offline

 

#2 2011-01-26 09:14:30

 AdaniusZ

Nowy użytkownik

9229672
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 24

Re: Plan następnych raidów.

Wczorajszy raid był świetny .... kupa dobrej zabawy.
A co do raidowania to ja wypowiem siętak:

-piątek : Ulduar
-wtorek : Jakiś smok, najlepiej Sartharion 3D lub te w Ruby Sanctum)
-piątek : tu mi jest obojętnie, może być już Cata lub jakiś raid z classica lub tbc


http://www.zetbit.com/sig-2033791.jpg
http://www.zetbit.com/sig-2033799.jpg

Offline

 

#3 2011-01-26 09:47:41

Uki

Moderator

Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 161

Re: Plan następnych raidów.

piatek: mnie nie bedzie
wtorek: moze wszystkie smoki to nie sa dlugie rajdy
nast piatek cokowiek
nast wtorek: nie ma mnie

Pozatym uważam ze najpierw trzeba meic jako tak isprzet zeby zaczac rajdwoac cataclysm problem jest z heroicami wiec co do rajdów mam złe przeczucia. Co do wyzywania od idiotow itp to troche za mocno ja osobiscie sie tym wkurzylem nie wiem moze i cos spierd... może i nie ale to gra i nie życzę sobie być wyzwanym.

W kazdym razie wczorja w koncu zobaczylem calego naxa i chcialbym zoabczyc reszte ciekawych miejsc z WOTLK w miedzyczasie farmienai sprzetu na rajdy cata.


http://g.bf3stats.com/pc/8qvoeQVH/Ukijeden.png
http://www.bar.mirtankov.net/userbars/b1837226d1edfb6346015bcee2ea2980.png

Offline

 

#4 2011-01-26 09:52:14

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Plan następnych raidów.

Jak dla mnie inicjatywa extra.

Bardzo podoba mi się prowadzenie Nex'a. Za idiotę przepraszam to byłem ja... tzn ja powiedziałem Co za idiota zabił spore wyrwało mi się...

Taktyki... znać trzeba...

Ostatnio edytowany przez MomoTheKiller (2011-01-26 09:52:42)


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#5 2011-01-26 10:37:54

 ukasz123

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 154

Re: Plan następnych raidów.

Nex napisał:

Z opowieści Momcia, oraz zgodnie z tym, co powiedział Skwaru, powinniśmy dać rade pierwszemu bossowi w Twilight Bastion oraz Tol Barad (o ile akurat będziemy je mieli). Wybór zatem jest pomiędzy zaczęciem Cata, Ulduarem a smokami, na dobrą sprawę. Demokratycznie, pójdziemy na to, za czym wypowie się większość osób.

Osobiście wolałbym poświęcić czas na coś, co byłoby wyzwaniem (Naxx, poza znajomością taktyki na Kel'Thuzada, nie było). Rajdy z Cataclysmu byłyby takim wyzwaniem (i szansą na zdobycie przydatnego lootu).

W piątek mnie nie będzie.
We wtorek wybrałbym się najchętniej do Tol Barad (po sprzęt do PvP ), ale Twilight Bastion też chętnie bym odwiedził.

Nex napisał:

Nie może być tak, że przychodzimy na raidy nie zapoznając się z taktyką na wszystkich/większość planowanych bossow. Owszem, chętnie przypomne, ale prościej mi bazować na jakiejś wiedzy. Jeżeli wszyscy wiedzą co robi boss, każdemu może wpaść do głowy dobry pomysł co usprawni cały raid. Tak, rozumiem, wczoraj było Naxxramas i sam nie wiedziałem dokładnie które umiejętności sa odpalane po czasie, a które na procencie HP, ale jeżeli będziemy raidować Ulduar, to przydałoby się gdyby wszyscy znali taktyke na Mimirona. Eventy są najczęsciej zakładane kilka dni wcześniej, a taktyka to nie więcej jak strona A5 tekstu. Na pewno znajdzie się czas i na to.

Musi. Zawartość WotLK w sprzęcie z Cataclysmu można ubić z ręką w kieszeni, ale wiadomo, że nie jest tak z instancjami w Cata (patrz: heroic mode na instancjach).

Offline

 

#6 2011-01-26 11:35:47

 Nex

Zaginiony w Akcji

2648215
Skąd: Tromsø
Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 80

Re: Plan następnych raidów.

Nie mogę się z Tobą zgodzić, cher, a na pewno nie musi tak być. 'Musi' być tak jak ktoś się uprze i nie przeczyta bo uważa inaczej. Lich Kinga nie da się zabić z ręką w kieszeni, tak samo Blood Queen, tak samo Profesora Putricide i zapewne znalazłoby się kilka innych. Prawdpodobnie nie da się też tak zabić Haliona, ale nie wiem na jakiej zasadzie jest tam rozliczany dmg bossa, więc nie moge powiedzieć na pewno. Ot, kilku bossów, którzy akurat mi się przypomnieli.  Proszę więc, poświęć 15 minut czasu w pracy i poczytaj taktyki.


http://img188.imageshack.us/img188/3889/jointhehorde.jpg

Offline

 

#7 2011-01-26 11:49:29

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Plan następnych raidów.

Nex ma racje... ja mogę wymienić kolejnych bossów i wipy Wiadomo teraz to mały dmg... porównując kiedyś 25k Hp do 100k teraz.

Poszedłbym na kompromis między tym co napisał Nex a Cher.

Raidy z WOTKL są łatwe na tyle by je zrobić bez wiekszego problemu ale nie można lekceważyć Bossów. Znajomość minimalnej taktyki jest ważna.

Jeżeli mówimy o Raidach Cata to niestety znajomość swojej klasy, roli, taktyki, poprawne gemy, enchanty oraz gear to MUST HAVE.

We wtorek możemy zrobić raid PVP w Tol Barad. Do tego czasu sugeruję aby zrobić kilka HC w celu zdobycia sprzętu oraz znajomości CC -> instancje 5 man wprowadzają nas w to co spotykamy na raidach.

Rozmawiałem z Grrorghiem z Myrmidonu, oni zamiast raidów robią 5 many w HC. My możemy zrobić podobnie by nasi:
- tankowie
- healerzy

Mieli najlepszy możliwy gear z 5 man HC. Jeżeli się do tego przyłożymy i ogarniemy sprawę to bez problemu zrobimy każdy raid gildią.


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#8 2011-01-26 12:26:57

Uki

Moderator

Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 161

Re: Plan następnych raidów.

agree:)


http://g.bf3stats.com/pc/8qvoeQVH/Ukijeden.png
http://www.bar.mirtankov.net/userbars/b1837226d1edfb6346015bcee2ea2980.png

Offline

 

#9 2011-01-26 12:52:53

 Kighte

Zaginiony w Akcji

5285255
Call me!
Skąd: Tromso, Norwegia
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 124

Re: Plan następnych raidów.

MomoTheKiller napisał:

Rozmawiałem z Grrorghiem z Myrmidonu, oni zamiast raidów robią 5 many w HC. My możemy zrobić podobnie by nasi:
- tankowie
- healerzy
Mieli najlepszy możliwy gear z 5 man HC. Jeżeli się do tego przyłożymy i ogarniemy sprawę to bez problemu zrobimy każdy raid gildią.

Momo, wybacz. Kaishaku to nie Myrmidon i prosze przestan nas tak namietnie do nich porownywac... Mierzi mnie to za kazdym razem jak slysze, czego to Myrmidon, badz ty razem z Mirmidonem nie zrobiles.

W kwestii raidow.
Uwazam, ze powinnismy sie zabrac za robienie raidow Cata.
3D mozna zrobic wyskakujac tam na 30 minut, nie ma sensu marnowac dnia raidowego na cos dla czystego funu.

Sprzet z HC by sie przydal, ale szczerze mowiac wole wipowac na raidze niz na HC. Zebranie sie gildiowo by zrobic HC okazuje sie dla nas problem, bo heroik trwa nieraz tyle co raid wolka, na ktory przeciez ustawiamy event.


http://img713.imageshack.us/img713/7697/kighte.jpg

Offline

 

#10 2011-01-26 14:17:05

 ukasz123

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 154

Re: Plan następnych raidów.

Jeśli chodzi o zdobywanie iLevel na sprzęcie, to oprócz heroic mode ponoć ciekawym pomysłem jest rajdowanie trashu przed pierwszym bossem w The Bastion of Twilight (na takiej samej zasadzie, jak farmienie sprzętu na trashu przed pierwszym bossem w ICC).
Pomysł na podstawie tego postu na wowheadzie. Nie znam dodatkowych szczegółów.

Kighte napisał:

MomoTheKiller napisał:

Rozmawiałem z Grrorghiem z Myrmidonu, oni zamiast raidów robią 5 many w HC. My możemy zrobić podobnie by nasi:
- tankowie
- healerzy
Mieli najlepszy możliwy gear z 5 man HC. Jeżeli się do tego przyłożymy i ogarniemy sprawę to bez problemu zrobimy każdy raid gildią.

Momo, wybacz. Kaishaku to nie Myrmidon i prosze przestan nas tak namietnie do nich porownywac... Mierzi mnie to za kazdym razem jak slysze, czego to Myrmidon, badz ty razem z Mirmidonem nie zrobiles.

W obronie Momcia napiszę tylko, że nie jest złem podawanie informacji o pomysłach innych. To, że ktoś inny coś robi/wymyślił, nie znaczy, że to jest z automatu dla nas niewłaściwe. Osobiście pomysł wydaje mi się rozsądny: im lepszy będziemy mieć sprzęt podczas rajdu, tym łatwiej nam powinno iść.

Ostatnio edytowany przez ukasz123 (2011-01-26 14:39:13)

Offline

 

#11 2011-01-26 14:33:41

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Plan następnych raidów.

Cher ma prawdę.... to tylko przykład, nie przypominam sobie w/w sytuacji
Są 2 paczki patroli po 5 mobów i paczki po około 8 mobów -> x 4.
Więcej trashu jest między 1 a 2 bossem.
1 Boss to typowy tank i spank + ew. interrupt. Myślę że bez problemu byśmy dali radę.

Także wszystko zależy od naszych chęci oraz intencji. Bić trash można nawet dzisiaj....bo trash nie robi save - grunt by 10 osób było.

Ostatnio edytowany przez MomoTheKiller (2011-01-26 15:25:43)


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#12 2011-01-26 14:52:07

 Neyokka

Nowy użytkownik

5292730
Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 45

Re: Plan następnych raidów.

Dla każdego codzienną "pracą" (zauważcie, że daję w cudzysłów) powinno być zbieranie sprzętu na heroikach, jeżeli chce chodzić na rajdy.

Mogę mówić za siebie - do najlepszego sprzętu z hero brakuje mi naprawdę niewiele. Nie mam już na co wydawać JP, mam prawie VP na jedną część setu T11 :>

Nie widzę natomiast sensu w angażowanie w takowe wypady całej gildii. Jasne, achiev gildiowy, lepiej się chodzi ze znajomym niż z PUG'iem itd., ale nie marnujmy dni rajdowych na guild-runy. "Zgrywać" się na heroikach, czy na rajdach WotLK'a za bardzo się nie da. Hero nie uczy koordynacji 10-osobowej, a rajdy pre-Cata mają za duży margines tank&spankowy (nawet na ICC).

Trzeba choć raz "zmarnować" cd na rajd Cata, żeby wyłapać nasze mocne strony i niedostatki. Tylko nie mówcie mi że szkoda wam cd, bo większość z was (w tym i ja) na oczy rajdu Cata nie widziała


Konkludując
Spróbujmy w niedługim czasie wybrać się, choćby na zwiad na rajd Cata. Jeżeli się przejedziemy - trudno.
Drugi dzień rajdowy można z czystym sumieniem spożytkować na gildiowe OS, EoE, Onyxię czy RS. Krótkie, taktyki da się wytłumaczyć na szybko, na TS'ie. Większa grupa - lepiej koordynację poćwiczymy.


Ulduar - tu już wymaga dłuższej lektury taktyk, które jak zauważyliście trafinie, każdy powinien choćby kojarzyć (ja np. nie mam tej wiedzy w całości w głowie, taktyki na cały Ulduar czytałem dawno i bylo to tylko na papierze). Baaaaardzo chcę zrobić, ale nic na wariata.

Ostatnio edytowany przez Neyokka (2011-01-26 14:53:37)


http://www.zetbit.com/sig-2004374.jpg

Offline

 

#13 2011-01-26 15:08:47

 Kighte

Zaginiony w Akcji

5285255
Call me!
Skąd: Tromso, Norwegia
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 124

Re: Plan następnych raidów.

ukasz123 napisał:

im lepszy będziemy mieć sprzęt podczas rajdu, tym łatwiej nam powinno iść.

No z tym sie bez dwoch zdan zgodze
Mi chodzilo jednak o to, ze zebranie 5osob (tank, heal, 3xdps) na HC w naszej gildii graniczy niemal z cudem. Kaishaku nie jest w stanie spontanicznie zebrac takiego teamu na hc, by tylko miedzy soba rollowac sprzet ktory pada.

Zeby doprowadzic moj sprzet do poziomu o jakim mowi Neyokka brakuje mi zapewne tego czasu, ktory "stracilam" w Polsce. Uwazam jednak, ze jesli mamy choc troche sprzetu z hc, to powinnismy zaczac chociaz PROBOWAC. Im wczesniej zaczniemy, tym szybciej oswoimy sie z bossem.


http://img713.imageshack.us/img713/7697/kighte.jpg

Offline

 

#14 2011-01-26 15:25:07

 Neyokka

Nowy użytkownik

5292730
Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 45

Re: Plan następnych raidów.

Kighte napisał:

Mi chodzilo jednak o to, ze zebranie 5osob (tank, heal, 3xdps) na HC w naszej gildii graniczy niemal z cudem. Kaishaku nie jest w stanie spontanicznie zebrac takiego teamu na hc, by tylko miedzy soba rollowac sprzet ktory pada.

Zebranie grupy rzeczywiście bywa problemem, po części z uwagi na różne godziny grania (pozdrawiam nocnych marków pokroju Cherelory ).
Największym problemem są tankowie - niestety od nich zależy bardzo dużo w Cata - co skutkuje ogólnym zniechęceniem do heroików jako takich. Ileż to już prawie-gildiowych wypadów (4/5) stawało się nieznośnie męczących przez pug'owego tanka? Każdy kolejny, głupi wipe na mobach, których nie chce się crowdcontrolować lub oznaczać.

Langornie! z głębokości Grim Batol wołam do Ciebie paladynie! [bo tam jest mój ostatni trinket heroiczny ] Umówmy się raz na czas na hero


http://www.zetbit.com/sig-2004374.jpg

Offline

 

#15 2011-01-26 15:31:43

Byakurai

Zaginiony w Akcji

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 8

Re: Plan następnych raidów.

To może i Byakuś się wypowie:D

Co do rajdu w Tol Barad:

Nie jest "szczególnie" trudny do zrobienia, nie trzeba miec nie wiadomo jakiego sprzetu, ale raczej twardo trzymac sie taktyki ( nie jest trudna )
Byaku (sprzet pvp) i Brizza ( green/blue ) i dalismy rade wyhealowac były zdaje się 3 wipe'y z czego praktycznie 2 przez kardynalne błedy dpsów i raz tanka

Chciałbym także dowiedziec sie jednej ciekawej dla mnie rzeczy, mianowicie czy Kaishaku ma w planach stac sie gildia rajdowa/masowa etc? Ot po prostu jestem ciekawy z fajnej grupki zrobi sie Ordo ( hehe )

Moim imba healem niestety dla Was was nie wesprę na rajdach.

Powód? Co drugi tydzien mam zjazdy, a na ten wolny weekend chciałbym się z dziewczyną zobaczyc, wiec niestety piątki odpadają zawsze. Co do wtorków cięzko mi powiedziec, wczoraj mnie nie było, bo nie było:)

Może na wtorki nabrałbym ochoty na porajdowanie czegos, ale to raczej czegos z cata. Bo guild achiev zawsze mozemy kiedys zrobic, a jak zacznie sie jakiekolwiek rajdowanie kataklizmowe to bedzie moim zdaniem wieksza motywacja do zbierania sobie lepszego sprzetu na hc czy cos:)

Za moją wypowiedz z góry przepraszam, może byc troche nieskładna:P ale pisałem o tym co aktualnie przyszło do głowy:)

Pozdrawiam:P







DAWAJ HK!!!!


http://www.zetbit.com/sig-2044882.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lrrp.pun.pl www.hautecouture.pun.pl www.kabum.pun.pl www.pokemon-hodowla.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl